Od ponad dwóch dekad organizujemy liczne konkursy, których celem jest popularyzacja postaw, działań i wartości, przyczyniających się do poprawy jakości środowiska.
Nagrody przyznajemy zarówno instytucjom, przedsiębiorcom, samorządom, fundacjom, jak i osobom indywidualnym, mającym niebagatelny wpływ na gospodarkę odpadami, ochronę klimatu, poprawę jakości powietrza oraz popularyzację właściwych postaw prośrodowiskowych w naszym kraju.
Nagroda Pracy Organicznej
Nagroda Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska
im. Wojciecha Dutki to inicjatywa, której celem jest uhonorowanie osiągnięć osób działających na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz propagujących postawy promujące ochronę środowiska.
Puchar Recyklingu
Jest organizowany od 2000 roku przez miesięcznik “Przegląd Komunalny”. To jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów
i działania edukacyjne.
Promotor Czystej Energii
Tytuł Promotora Czystej Energii przyznawany jest osobom działającym na rzecz zrównoważonego rozwoju energetycznego, a także jednostką prowadzącym działania edukacyjne lub inwestycyjne, mające na celu redukcję zużycia energii, poprawę efektywności energetycznej oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
Dyrektor Roku Zakładów Oczyszczania Miast
Celem konkursu jest nagrodzenie prezesów i dyrektorów zasłużonych dla sektora gospodarki komunalnej, posiadających zdolności menedżerskie i wdrażających zasady nowoczesnej gospodarki odpadami.
Ekoodpowiedzialni w biznesie
Jest organizowany od 2011 roku i ma na celu wyróżnienie przedsiębiorstw z branży przemysłowej podejmujących inicjatywy na rzecz środowiska.
Inspiracje w Przestrzeni
Jest organizowany od 2011 roku przez redakcję miesięcznika “Zieleń Miejska”. Działanie ma na celu promowanie oryginalnych projektów parków i ogrodów w miastach.
KONTAKT
MAŁGORZATA
MASŁOWSKA-BANDOSZ
dyrektor ds. edukacji ekologicznej
Niepoprawna optymistka od 12 lat związana z firmą ABRYS. Nie myśli o pracy tylko wtedy, gdy właśnie pracuje. Dostrzega szczegóły, których nikt nie widzi, a które robią różnicę. Mimo że już nie uczy w szkole, to wciąż chętnie bywa nauczycielką. Edukuje nawet w czasie urlopu. Organizuje odpadowe warsztaty kreatywne dla uczniów w zaprzyjaźnionej szkole oraz przedszkolu. Aby się zrelaksować po pracy, popołudniami wycina, skleja, maluje i koloruje ze swoimi dziećmi albo zajmuje się ogrodem społecznym, który założyła na swoim osiedlu. Zawsze zabiegana – w przenośni i dosłownie – ale nigdy nie odbiega od tematu ekoedukacji.
tel. 784 001 823