PortalKomunalny.pl ...i jesteś w sercu branży!

PortalKomunalny.pl to jeden z najważniejszych serwisów internetowych w Polsce poświęconych gospodarce komunalnej i ochronie środowiska.
Portal powstał jako uzupełnienie czasopisma „Przegląd Komunalny”, które jest wydawany przez firmę Abrys od ponad 30 lat. Wkrótce jednak okazało się, że tematyka ochrony środowiska i gospodarki komunalnej jest na tyle popularna, że staliśmy się portalem informacyjnym z prawdziwego zdarzenia.
Nasz serwis opiera się na szybkim, multimedialnym przekazie bieżących informacji z branży. Cechuje nas także innowacyjne podejście do poruszanej tematyki oraz treści wysokiej jakości. Jest to efekt pracy doświadczonego zespołu dziennikarzy i współpracy z czasopismami „Przegląd Komunalny”, „Wodociągi-Kanalizacja”, „Energia i Recykling” oraz „Zieleń Miejska”.
Portal Komunalny miesięcznie odwiedza ponad 100 tys. użytkowników, którzy generują 200 – 400 tys. odsłon. Na naszym koncie mamy liczne współprace komercyjne z polskimi i zagranicznymi liderami branży ochrony środowiska, instytucjami rządowymi oraz organizacjami branżowymi i NGO.
0
ODWIEDZIN ROCZNIE
0
LAT NA RYNKU
0
UŻYTKOWNIKÓW MIESIĘCZNIE
0
OPUBLIKOWANYCH ARTYKUŁÓW
0
ODSŁON MIESIĘCZNIE
0
REDAKTORÓW

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PORTALKOMUNALNY.PL?

MOCNA POZYCJA

PortalKomunalny.pl to jeden z najważniejszych serwisów poświęconych gospodarce komunalnej i ochronie środowiska. Należy do znanej w branży firmy ABRYS,
wydawcy kilku tytułów branżowych i organizatora kongresów i konferencji związanych z gospodarką odpadami, wodno-ściekową oraz ochroną środowiska.
Naszą misją jest hasło „…i jesteś w sercu branży”, co oznacza, że portal jest tworzony z myślą o przedsiębiorcach sektora usług komunalnych, ochrony środowiska,
administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji i stowarzyszeń związanych z branżą.

CIEKAWE TREŚCI

PortalKomunalny.pl jest tworzony przez specjalizujących się w danym temacie redaktorów branżowych tytułów, takich jak: „Przegląd Komunalny”, „Wodociągi-Kanalizacja”,
„Energia i Recykling”, „Zieleń Miejska”. Dzięki temu treść na portalu jest fachowa i ciekawa zarówno dla specjalistów jak i pasjonatów poszczególnych obszarów.

SZYBKOŚĆ I MULTIMEDIALNOŚĆ PRZEKAZU

Ambicją zespołu redakcyjnego jest, aby odbiorcy portalu otrzymywali najnowsze informacje z branży
najszybciej jak to możliwe i w atrakcyjnej multimedialnej formie.

Nowy Portal Komunalny Plus

Oprócz standardowej dawki informacji, na Portalu Komunalnym można teraz zdobyć jeszcze więcej wiedzy. W naszym nowym serwisie Portal Komunalny Plus znajdą Państwo bogate analizy, wywiady, przekrojowe artykuły, komentarze, raporty oraz inne treści, które dopełnią wizerunku naszego portalu jako wiodącego medium branżowego.
Portal Komunalny Plus to serwis premium, którego biblioteka treści jest cyfrowym odpowiednikiem zawartości czasopism “Przegląd Komunalny”, “Energia i Recykling”, Wodociągi-Kanalizacja”, “Zieleń Miejska” oraz innych wydawnictw firmy Abrys. Na jego łamach będą się pojawiać także inne, wyjątkowe, niepublikowane nigdzie indziej treści. Skorzystaj z treści PREMIUM

ZESPÓŁ

MAŁGORZATA ŁUKASZEWICZ

wydawca

Z wykształcenia magister ekonomii ze specjalnością turystyka, studiowała również socjologię – specjalność badania rynku i opinii społecznej. Z branżą wydawniczą i eventową związana od niemal 20 lat. Doświadczenie zdobywała w wydawnictwach specjalizujących się w mediach branżowych. Jako redaktor naczelna prowadziła projekty wydawnicze i szkoleniowe m.in. z obszaru budownictwa, przemysłu, medycyny i motoryzacji.

W obszarze jej zainteresowań zawodowych znajdują się z jednej strony zagadnienia związane z PR, badaniami rynku i marketingiem, z drugiej zaś dotyczące projektowania przestrzeni publicznych w sposób zrównoważony.

Fanka fotografii analogowej, muzyki Coltrane’a oraz podróży, w czasie których szuka miejsc przyjaznych człowiekowi w przestrzeni zurbanizowanej – „najlepiej w kraju z łagodnym klimatem”. Ostatnio zafascynowana Gruzją.

tel.  +48 728 971 203

m.lukaszewicz@abrys.pl

DOMINIK SZYMAŃSKI

redaktor

Z wykształcenia dziennikarz, z mediami i PR-em związany od początku kariery. Pracował w redakcji „Głosu Wielkopolskiego”, współpracował z „Pulsem Biznesu” oraz prasą handlową i motoryzacyjną, m.in. „Detalem Dzisiaj”, „Handlem”, „Światem Motocykli” czy „Motocyklem”. Tworzył i prowadził agencję public relations oraz największe forum motocyklowe w Polsce, a przez kilka lat był współwłaścicielem salonu i serwisu motocyklowego. Z Abrysem związany od 2017 r., gdzie prowadził miesięcznik „Zieleń Miejska”, a następnie „Energia i Recykling”, współredagując jednocześnie Portal Komunalny. Organizator i prowadzący konferencje, seminaria, szkolenia oraz webinaria. W wolnym czasie interesuje się motoryzacją, głównie motocyklami i samochodami youngtimerami, motorowodniactwem, dalekimi podróżami połączonymi z karawaningiem oraz światem zegarmistrzostwa.

tel. +48 539 549 451

d.szymanski@abrys.pl

JUDYTA WIĘCŁAWSKA

redaktor

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie zdobyła tytuł magistra filologii polskiej, jak i specjalisty ds. public relations. Z firmą Abrys sp. z o.o. związana zawodowo od 2012 r. Na przestrzeni lat współtworzyła zespół redakcji „Zieleni Miejskiej”, kierowała czasopismem „Recykling”, by obecnie przewodzić miesięcznikiem „Zieleń Miejska”. Autorka licznych artykułów związanych z kreowaniem i zarządzaniem terenami zieleni miejskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie organizacji konferencji, spotkań branżowych a w ostatnim czasie – także webinariów. Moderatorka konferencji i paneli dyskusyjnych.

Mówiąc o prywatnych zainteresowaniach wskazuje na miłość do literatury faktu, muzyki niezależnej i renowacji mebli.

tel. +48 728 971 345

 j.wieclawska@abrys.pl

PIOTR URBANIAK

redaktor

Dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Współpracował z rozgłośniami radiowymi w Szczecinie, Pile i Poznaniu. Był redaktorem naczelnym Tygodnika Noteckiego oraz dziennikarzem i prezenterem pilskiej TV Asta. Zajmował się głównie problematyką społeczną, gospodarczą i samorządową. Kilka lat pracował w administracji samorządowej na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Jest również aktywnym konferansjerem, który w sposób profesjonalny poprowadzi każdy event, od koncertu rock`n`rollowego po konferencję naukową.

Prywatnie pasjonat historii, miłośnik muzyki, sportu, dobrej kuchni i motocykli. Entuzjasta podróży, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, szczególnie jeśli chodzi o miejsca związane z historią średniowiecznych zakonów rycerskich.

tel. +48 539 549 457

p.urbaniak@abrys.pl

TOMASZ MAŁECKI

redaktor

Z prasą związany od początku XXI wieku. W trakcie studiów odbywał praktyki m.in. w „Gazecie Poznańskiej”. Pracował i współzakładał tygodnik „Obserwator Wrzesiński”. Od 2004 roku pracował jako dziennikarz w „Wiadomościach Wrzesińskich”, jednej z największych gazet lokalnych w Polsce.  Od roku 2010 do 2017 zastępca redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”. W latach 2017 – 2019 pracował jako dziennikarz i reporter „Gazety Radia Września” oraz rozgłośni Radio Września. W roku 2019 został redaktorem naczelnym lokalnego tygodnika „Głos Powiatu Średzkiego”.  Do Abrys trafił w maju 2021 roku obejmując stanowisko redaktora prowadzącego „Przegląd Komunalny”.

Współpracownik Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Września, dla której od kilku lat w ramach Wrzesińskiego Kalejdoskopu Literackiego przygotowuje i prowadzi spotkania autorskie z pisarzami, dziennikarzami i publicystami.

Laureat nagród dziennikarskich Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oraz Stowarzyszenia Prasy Lokalnej.

Prywatnie kibic Lecha Poznań i przede wszystkim GKS Płomień Nekla, klubu piłkarskiego, którego od 2017 roku jest prezesem. Biegacz, współorganizator biegów masowych na terenie powiatu wrzesińskiego. Interesuje się sportem, historią i polityką, także samorządową.

tel. +48 539 549 453

t.malecki@abrys.pl

ZNAJDŹ NAS W SIECI