JESTEŚ W SERCU BRANŻY!
„Przegląd Komunalny” to najbardziej rozpoznawalne czasopismo dotyczące branży komunalnej i ochrony środowiska, wydawane od ponad 25 lat przez ABRYS.
Magazyn „ Przegląd Komunalny”
dostępny jest zarówno w formie:
papierowej jak i elektronicznej
(e-wydania).
DYSTRYBUCJA:
WYSYŁKA IMIENNA – w ramach bazy aktywnych prenumeratorów
BEZPŁATNA DYSTRYBUCJA – podczas kongresów, konferencji i seminariów oraz najważniejszych imprez targowych dotyczących tematyki:
gospodarki odpadami, wodnościekowej, energetyki, ochrony środowiska, zieleni miejskiej, gospodarki komunalnej oraz infrastruktury miast
Polecamy zakup pakietu:wersja papierowa + elektroniczna
w którym dodatkowo otrzymają państwo dostęp do pełnych zasobów e-czytelni w zakresie zamówionego tytułu.
Możliwy jest też zakup pojedynczych egzemplarzy czasopisma
Materiały w wydaniach 3/2020-2/2022 opublikowano dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za ich treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.
ZNANA MARKA I UGRUNTOWANA POZYCJA
Jesteśmy obecni na rynku już niemal 3 dekady – pierwszy numer czasopisma ukazał się w 1991 roku. Obecnie tytuł jest jedynym czasopismem prezentującym kompleksowo
tematykę skierowaną do branży komunalnej. Jesteśmy obecni na najważniejszych ogólnopolskich imprezach branżowych, zarówno kongersach, jak i targach.
UZNANI AUTORZY
Autorami wielu artykułów są znani i cenieni w branży ekspercireprezentujący rynkowych liderów, organizacje branżowe oraz naukowcy.
ATRAKCYJNA I KOMPLEKSOWA TEMATYKA
Magazyn porusza najważniejsze aktualne tematy dotyczące ochrony środowiska, gospodarki odpadami, gospodarki wodno-ściekowej, energii, zieleni miejskiej, Smart city,
drogownictwa i komunikacji, gospodarki przestrzennej, prawa, finansów i zarządzania.
PRECYZYJNA, WYSELEKCJONOWANA GRUPA DOCELOWA
Długoletnia działalność wydawnicza pozwoliła nam zbudować bazę
stałych klientów – prenumeratorów, wśród których są zarówno
menagerowie i samorządowcy podejmujący decyzje w zakresie
gospodarki komunalnej.
SZEROKA DYSTRYBUCJA I PROMOCJA
Wykorzystujemy wszelkie możliwości, aby dotrzeć branży – zarówno
kanały tradycyjne, jak i internetowe, wydarzenia branżowe, konferencje,
mailingi.
SYNERGIA Z PORTALKOMUNALNY.PL
Dzięi stałej współpracy redakcji z PortalKomunalny.pl, którego firma
Abrys jest wydawcą, na bieżąco dostarczamy najnowsze informacje
z branży gospodarki komunalnej i ochromy środowiska.
NA RYNKU OD 1991 r.
ZESPÓŁ
MAGDALENA DUTKA
redaktor naczelna
Z wykształcenia historyk sztuki. Z doświadczenia wyniesionego z domu i firmy rodzinnej pasjonatka ochrony środowiska. Uważa, że sztuką jest również działanie, dzięki któremu można poprawić stan środowiska naturalnego. Ma ogromne zamiłowanie do edukacji ekologicznej, którą stara się prowadzić przy każdej okazji.
Pracę w Abrysie rozpoczęła w 1995 r. u boku Ojca, Wojciecha. Zawsze była traktowana na równi z innymi młodymi tygrysami, jak nazywał ich Ojciec. Dlatego też przeszła przez wszystkie szczeble pracy zawodowej, począwszy od funkcji sekretarza i asystenta, przez prowadzenie nowych czasopism, aż po koordynowanie prestiżowych konkursów. W 2005 roku, aby kontynuować dzieło Ojca, objęła stanowiska prezesa Zarządu firmy Abrys i redaktora naczelnego „Przeglądu Komunalnego”.
Przynależy do wielu organizacji branżowych, takich jak: Krajowa Izba Gospodarki Odpadami, Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej czy też Polska Izba Ekologii.
Za działalność dla branży otrzymała m.in. Odznakę Honorową „Za Zasługi Dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”, nadaną przez Ministra Środowiska, Medal Brązowy za Długoletnią Służbę, nadany przez Prezydenta RP, Złotą Odznakę Krajowej Izby Gospodarki Odpadami za wybitne osiągnięcia i wkład pracy w rozwój branży gospodarki odpadami w Polsce.
Poza działalnością prośrodowiskową zajmuje się prowadzeniem pracowni artystycznej „Glina i roślina”, w której uczy sztuki lepienia, szkliwienia i wypalania przedmiotów z gliny. Równie wiele przyjemności zapewnia jej pielęgnowanie ogrodu kwietnego i spędzanie czasu w towarzystwie dwóch radosnych terierów.
PIOTR TALAGA
redaktor naczelny wydawnictw
zastępca redaktor naczelnej
Z prasą regionalną związany od początku lat 90. Piastował funkcje redaktora naczelnego miesięcznika „Poznań Magazine” oraz tygodnika „Życie Konina”, zastępcy red. nacz. „Głosu Wielkopolskiego” oraz inne funkcje kierownicze w poznańskich redakcjach prasy codziennej. Zajmował się problematyką miejską, społeczną i gospodarczą, w tym tropieniem nieprawidłowości. Przez kilka lat pracował w administracji samorządowej. Do Abrys trafił w 2016 r. obejmując stanowisko redaktora naczelnego wydawnictw. Wykładowca uniwersytecki, Sekretarz Rady Programowej „Radia Merkury” (2008-2011). Współautor książek „Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa” oraz monografii związanych z historią prasy regionalnej i NSZZ „Solidarność” w Wielkopolsce.
Laureat nagród i wyróżnień w tym m.in.: „Nagroda Watergate” (wraz z Krzysztofem M. Kaźmierczakiem), Nagroda im. Józefa Łukaszewicza (wraz z Krzysztofem M. Kaźmierczakiem), „Ostre Pióro” Business Centre Club, Wyróżnienie Honorowe nagrody im. Wojciecha Dolaty, „Osobowość dziennikarska”. Zainteresowania: muzyka, sport, historia, podróże.
TOMASZ SZYMKOWIAK
dyrektor ds. wydawnictw
Absolwent politologii o specjalizacji samorządowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prawie od początku kariery zawodowej związany z firmą Abrys sp. z o.o. gdzie rozpoczął prace pod okiem Wojciecha Dutki jako redaktor techniczny „Przeglądu Komunalnego”.
Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów wydawniczych, periodycznych i książkowych. Prelegent, moderator na konferencjach i kongresach poświęconych problematyce gospodarki komunalnej, w szczególności prawnych i systemowych zagadnień gospodarki odpadami komunalnymi. W ostatnim okresie ujawnił talent do realizacji krótkich branżowych programów wideo, emitowanych w internecie.
Tata trójki często niesfornych chłopaków. W czasie wolnym gotuje, czyta kryminały szwedzkie i rosyjskie, a słucha polskich. Interesuje się historią i polityką, także samorządową.
BARTŁOMIEJ LEŚNIEWSKI
redaktor
Absolwent politologii o specjalności dziennikarskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia pogłębione na uniwersytecie w Chapel Hill, USA (Północna Karolina).
Najpierw związany z prasą main stream („Wprost”, Polska Agencja Prasowa, „Ozon”), potem branżową („Bezpieczeństwo i Higiena Żywności”, „Menedżer Zdrowia”). – Dobry dziennikarz jest jak słoń: musi mieć nosa, wielkie uszy i dobrą pamięć. Czasem jednak do tego trzeba dołożyć niesłoniową umiejętność poruszania się w składzie porcelany – mówi o swoim zawodzie.
Dumny ojciec dwójki dzieci, dziadek dwójki wnuków. Hobby: historia XIX i XX w.
KATARZYNA POLEROWICZ – KELMA
redaktor
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego, kierunek „Technologia żywności i żywienie człowieka”,
a także Uniwersytetu MERITO „Organizacja i Zarządzanie oświatą”, ukończyła również “Kluczowe kompetencje w biznesie” oraz wiele szkoleń z zakresu zarządzania marką i projektami.
Pracuje od 15 roku życia, a zaczynała od prowadzenia kawiarni młodzieżowej w Toruniu, później prowadziła dział handlowy producenta opakowań do żywności, projektowała strony internetowe, stworzyła portal informacyjny, pracowała w miesięczniku “Wieści Lubońskie”.
W ostatniej dekadzie pasją stała się dla niej branża edukacyjna i alternatywne metody kształcenia (Montessori). Utworzyła 4 szkoły, a 47 kolejnych współtworzyła już z większym zespołem w całej Polsce. Organizowała warsztaty dla rodziców i kursy propedeutyczne dla nauczycieli montessoriańskich we współpracy z trzema uczelniami, a także opracowywała strategie rozwoju dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz uczelni prywatnych.
Praca w Abrysie jest kolejnym rozdziałem w życiu zawodowym pełnym inspirujących przygód.
RADA PROGRAMOWA
prof. dr hab. Krzysztof Kasprzak
Uniwersytet Przyrodniczy, Poznań
Przewodniczący Rady
Prof. dr hab. Ryszard Błażejewski
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska
Dr inż. Emilia Den Boer
Politechnika Wrocławska
Instytut Inżynierii Ochrony Środowiska
Prof. dr hab. Sławczo Denczew
Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Warszawa
Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego
Prof. zw. dr hab. Marek Górski
Uniwersytet Szczeciński
Wydział Prawa i Administracji
Dr inż. Barbara Kozłowska
Politechnika Łódzka
Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska
Dr inż. Piotr Manczarski
Politechnika Warszawska
Wydział Inżynierii Środowiska
Dr hab. inż. Tadeusz Pająk
Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków
Katedra Systemów Energetycznych i Urządzeń Ochrony Środowiska
Prof. dr hab. Wojciech Radecki
Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk
Prof. dr hab. Beata Raszka
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji
Prof. dr hab. Marek Siewniak
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, Warszawa
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa
dr inż. Włodzimierz Urbaniak, prof UAM
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań
Wydział Chemii
WSPÓŁPRACA
Henryk Bylka
Jerzy Duda
Krzysztof Mączkowski
Elżbieta Olędzka – Koprowska
Beata Raszka
Jerzy Staszczyk (Austria)
Radosław Gawlik
Zieloni 2004
Ryszard Grobelny
Związek Miast Polskich
Wojciech Janka
Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast
Aleksander Kozłowski
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Komunalnych Związków Gmin
Dariusz Matlak
Polska Izba Godpodarki Odpadami
Tomasz Uciński
Krajowa Izba Gospodarki Odpadami
Sławomir Rudowicz
Izba Branży Komunalnej
Elizeusz Cieślik
Związek Polskich Fotografików Przyrodniczych