PROPOZYCJA WSPÓŁPRACY:

CO ROBIMY? 

Bez edukacji ekologicznej nie ma ochrony środowiska.
Ekoedukacja w obliczu obecnych wyzwań środowiskowych to jedno z najważniejszych narzędzi, które pomagają wprowadzić pozytywne zmiany. To narzędzie uniwersalne, które umiejętnie wykorzystane, sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Ogromnie cieszy fakt, że coraz więcej gmin, firm, instytucji, placówek oświatowych i organizacji dostrzega potrzebę podnoszenia świadomości ekologicznej zarówno wśród pracowników, jak i w swoim otoczeniu. Jako profesjonalny podmiot, zajmujący się ekoedukacją, od lat odpowiadamy na te potrzeby, prowadząc bardzo różnorodne działania w tym zakresie:  od opracowywania prostych materiałów graficznych zaczynając, a na kampaniach z wykorzystaniem różnych mediów kończąc. Jako pasjonaci nieustannie pracujemy nad tym, aby podejmowane przez nas działania były niesztampowe i kreatywne. Ponadto cechują nas duże doświadczenie i doskonała znajomość tematyki ochrony środowiska. Nasz cel to ekoedukacja atrakcyjna jak zabawa! Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!
0
ZREALIZOWANYCH PROJEKTÓW
0
PROJEKTÓW ONLINE
0
WYDANYCH PUBLIKACJI
0
PRZEPROWADZONYCH PRELEKCJI
0
PRZEPROWADZONYCH WARSZTATÓW
0
ODWIEDZONYCH MIEJSCOWOŚCI

Zasady segregacji odpadów w języku ukraińskim

Wszyscy uchodźcy przybywający do naszego kraju zyskują od nas pomoc i wsparcie. Jednak dla wielu cudzoziemców na początku niektóre reguły obowiązujące w naszym kraju wydają się nowe i trudne. Tak właśnie jest np. z segregacją odpadów komunalnych, która dla naszych gości może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego też przygotowaliśmy w języku ukraińskim ulotkę, pomagającą w zrozumieniu podstawowych zasad selekcji odpadów w pięciopojemnikowym systemie zbiórki. Przygotowaną przez nas ulotkę w poniższej postaci udostępniamy nieodpłatnie. Jeżeli ktoś chciałby spersonalizować ten materiał informacyjny, np. poprzez umieszczenie na nim swojego logotypu czy też hasła, zachęcamy do kontaktu: [email protected], tel. 539549454.

NASZE DZIAŁANIA ONLINE:

35-minutowy film z zakresu edukacji ekologicznej do odtwarzania w szkołach lub w ramach nauczania zdalnego. Gotowe lub spersonalizowane z nazwą twojej kampanii, dostosowane do potrzeb twoich odbiorców, z logotypami twojej firmy, urzędu albo miasta bezpieczna i skuteczna forma przekazu – opracowane przez doświadczony zespół edukatorów.

Tak zwane książki mówione to skuteczna forma dotarcia do odbiorcy, który dzięki technologii może poznawać pouczające historie, nawet nie umiejąc jeszcze czytać. Proponujemy zakup naszych dwóch autorskich audiobooków. „Tylko ptaki w powietrzu” i „Leśne porządki”. Edukacyjne książeczki dla dzieci czyta aktorka Agnieszka Żulewska.

Przygotowujemy książeczki i biuletyny w wersji elektronicznej, które pozwolą lepiej zrozumieć nasz wpływ na środowisko. Publikacja obfituje w szereg wyzwań dla dzieci. Są to np. zabawy w rozkodowywanie czy łączenie rysunków z pojęciami. Nie brakuje również labiryntów, zadań z zakres segregowania odpadów, kolorowanek, ćwiczenia spostrzegawczości, a także ciekawostek. 

LIVE to transmitowane video w czasie rzeczywistym. Oferujemy możliwość przygotowania i wyemitowania materiału na żywo, poświęconego wybranej przez klienta tematyki ekologicznej. Do udziału w wydarzeniu możemy zaangażować ekspertów. Organizowany w formie pogadanek lub warsztatów.

Webinarium to jedna z najlepszych form realizowania zdalnych szkoleń i warsztatów, umożliwiających interakcję z uczestnikami. To multimedialna forma komunikacji, pozwalająca dotrzeć do rozproszonych odbiorców i skutecznie przekazywać wiedzę, Podczas webinariów wykorzystujemy kamery, mikrofony, prezentacje, w tym filmowe, a także komunikator działający na zasadach czatu. Do udziału w webinarium zapraszamy ekspertów i praktyków z wybranych dziedzin, przedstawicieli samorządów oraz przedsiębiorstw. Potwierdzeniem uczestnictwa w webinarium jest imienny certyfikat.

W czasach, gdy bardzo często lekcje odbywają się w formule zdalnej lub ze względów bezpieczeństwa nie zaprasza się do placówek osób z zewnątrz, prelekcja online daje możliwość poznania wiedzy oferowanej przez edukatorów spoza szkoły. Prelekcje prowadzone są na żywo za pomocą platform typu Zoom, Microsoft Teams itp. Wydarzenie może zostać zrealizowane dla każdej klasy osobno lub jednocześnie dla kilku klas,
a nawet dla całej szkoły.

ZESPÓŁ

MAŁGORZATA
MASŁOWSKA-BANDOSZ

dyrektor ds. edukacji ekologicznej

Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, kierunek „Ekologia i zarządzanie zasobami przyrody”, a także Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu („Grafika projektowa”). Niepoprawna optymistka od 12 lat związana z firmą ABRYS. Nie myśli o pracy tylko wtedy, gdy właśnie pracuje. Dostrzega szczegóły, których nikt nie widzi, a które robią różnicę. Mimo że już nie uczy w szkole, to wciąż chętnie bywa nauczycielką. Edukuje nawet w czasie urlopu. Organizuje odpadowe warsztaty kreatywne dla uczniów w zaprzyjaźnionej szkole oraz przedszkolu. Aby się zrelaksować po pracy, popołudniami wycina, skleja, maluje i koloruje ze swoimi dziećmi albo zajmuje się ogrodem społecznym, który założyła na swoim osiedlu. Zawsze zabiegana – w przenośni i dosłownie – ale nigdy nie odbiega od tematu ekoedukacji.

tel. 784 001 823

[email protected]

MIKOŁAJ MATERNIK

kierownik kreatywny

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku filologia polska, specjalności dziennikarska i nauczycielska. Jak widać po zdjęciach reszty zespołu człowiek dobrany dla kontrastu. Kiedy ostentacyjnie myśli, zastyga, drapie się po głowie i spogląda w górę. W efekcie pogarsza mu się wzrok, ma coraz mniej włosów, ale zyskuje kilka nowych pomysłów. Tworzy scenariusze komiksów, spotów filmowych i radiowych. Pisze bajki, wierszyki i jeszcze mu za to płacą. Aby móc sobie pogrywać w pracy, opracowuje koncepcje gier karcianych i planszowych oraz ekologicznych gadżetów. Zapytany o to, czy długo nad czymś myślał, wpada w panikę, bo odpowiedź wymaga liczenia. Nawet do siebie podchodzi z dystansem, więc nieźle sobie radzi w czasach społecznej kwarantanny.

tel. 539 549 454

[email protected]

KINGA POTOCKA

koordynator projektów edukacyjnych

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek Ochrona Środowiska, na Wydziale Biologii. Uzdolniona manualnie „recyklingowa florystka”, która podczas warsztatów tworzy z odpadów zaskakujące kompozycje oraz przedmioty. Swoją fascynację sztuką i fotografią przekłada na graficzne projekty. Od urodzenia miłośniczka dzikiej przyrody. Ma kota na punkcie zwierząt, więc podczas kreatywnych zajęć warsztatowych czuje się jak ryba w wodzie. Chociaż być może dzieje się tak również dlatego, że posiada uprawnienia płetwonurka.

tel. 784 001 817

[email protected]

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

ZNAJDŹ NAS W SIECI: